Park

Hledáš-li klid, místo na přemýšlení či jdeš jen cestou domů, jsi na správné cestě...
Zamčeno
Leanne C. Kahard
Přezdívka: Lea

Re: Park

Příspěvek od Leanne C. Kahard »

*od rána přemýšlela, co dneska bude s Trishou dělat... Po tom včerejšku potřebovala zase dělat něco... normálního. Zase to skončilo výbuchem, ačkoliv nikdo nebyl vážně zraněn. No, nebyl... Gin a ještě jedna dívka, které pomáhal, skončili v nemocnici, protože se ošklivě uhodili do hlavy. A když Erwin zjistil, že tam byla taky, nebyl moc nadšený. Ale to předpokládala. Takže když jí přišla zpráva od Jimma, jestli nechce jít s Trishou ven do parku na hřiště, nadšeně souhlasila. A Trisha poté, co jí bylo oznámeno, že uvidí strýčka Jima, taky. Tak se obě dvě pořádně oblékly, Erwina nechaly doma, ještě jí pohodlně usadila v kočárku a vyrazily. Celou cestu strávila zabrána do "rozhovorů" s Trushou, takže se ani nenadály a už byly tam. Zastavila se i s kočárkem na smluveném místě a začala se rozhlížet, zda ho někde neuvidí. Trisha jí mezitím žvatlala a ona se musela smát a odpovídala jí. Na Trishe bylo vidět, že už se nemůže dočkat, až se konečně dostanou na hřiště i se strejdou Jimem. Nebo minimálně ona to viděla, takže ji neustále opakovala, že tu určitě za chvíli bude.*
Obrázek
Jimmy Dalton
Přezdívka: Meep

Příspěvek od Jimmy Dalton »

*Potřebuje se po včerejšku trochu odreagovat. Další výbuch. Jakto, že z toho ještě neohluchl? Vážně by se tomu nedivil. Ne, nesmí řemýšlet nad tím, že tam šla i Sof. Říkala, že neví, jestli půjde. Nelíbí se mu, že šla také, ale copak jí může odporovat? To nejde. Teď se hlavně těší až uvidí Trishu a Leu. Není už moc starej na to, aby si pořizovali děti? Není Sof moc mladá, aby si pořizovali děti? Ne, dobře. Tyhle myšlenky šoupne někam dopryč a raději přidá do kroku. Má na sobě rozepnutou jarní černou bundu a pod ní má modro-černý svetr. Zajímavá kombinace. Vytáhne si rifle a než dojde na hřiště, tak si ještě utáhne tkaničky, protože by byl nerad, aby na ni šlápl a hodil tlamu. Jak kdyby včera nestačilo, že se praštil čelem do stolu. Au. Taky si všiml, že chtěl Sebastian zas vytahovat zbraň a taky toho, že Nath vypadal s těma kudrlinkama děsně vtipně... Ale on měl asi co říkat, když měl beranici, zrzavé vlasy a zelené oči.
Konečně dojde na hřiště. Spatří Leu s kočárkem. Široce se usměje a zamíří za nimi. Stoupne si k lavičce.* Privet, devochki. *Zamává na pozdrav rozzářeně, ale pak se zasekne.* Jejda... *Zazubí se.* Ahoj, děvčata. *Zakroutí nad sebou pobaveně hlavou. Proč pozdravil takhle? To je tím, že přemýšlel nad včerejškem.* Ahojky Trish! *Nahne se ke kočárku a zamává jí s veselým úsměvem a pak se narovná.* Tak co, Leouši, jak se Ti daří? *Leouš. Zajímavé oslovení, že? Potřebuje si prostě dobít baterky a jak lépe to udělat, než když uvidí úsměv někoho jiného či tohohle prcka?*
Obrázek
Leanne C. Kahard

*uvidí Jima přicházet už z dálky, ukáže ho Trishe a obě dvě už na něj následně vesele mávají. Trisha sice ještě trošičku nemotorně, ale učí se rychle. Šikulka. Když uslyší jeho pozdrav očividně vyslovený v cizím jazyce, jen na něj povytáhne pobaveně a překvapeně obočí. Připomíná jí to ruštinu... Proč se jí do mysli vetřel ten rusák v beranici? Přeměří si ho fialovýma očima. Že by to byl on? Beztak že byl! Musí se pobaveně usmát. Nakonec pozdrav zopakuje i v pro ní srozumitelném jazyce, za což je ráda.* Ahoj Jimmy. *pozdraví ho a Trisha taky zažvatlá něco, co velmi připomíná pozdrav. A na tváři té malé divošky se rozzáří úsměv, když jí Jim pozdraví zvlášť. Tak se jen snaží vyvléknout z popruhů za ním, nicméně se jí to nepovede. Ona sama je oblečená v bundě, pod kterou má mikinu, na nohách má černé rifle a botasky. Když uslyší to oslovení, musí se rozesmát. Takhle jí vážně ještě nikdo neřekl.* Dobře, ačkoliv byl včerejšek poněkud... hektický a výbušný. *ušklíbne se na něj, doufá, že ví, o čem mluví. Předpokládá, že by si to nenechal ujít. Už už se nadechla, že něco řekne, ale přeruší jí nespokojenost ze strany Trishy, která už se začala nudit. A navíc vidí ze své pozice kousek z dětského hřiště a už tam chce být.* Jdem raději na to hřiště, než nás sežere za to, že se jí nevěnujeme a že je nucená sedět tak dlouho v kočáře. *řekne se smíchem a mrkne vesele na Jima, než se pomalu rozejde tím směrem.* A co ty, jak se ti daří? *oplatí mu otázku a stočí pohled na něj.*
Obrázek
Jimmy Dalton

*Dívá se pobaveně na Trishu, která se chce sápat ven.* Počkej, špunte. *Zazubí se na ni a pak se věnuje její mamince. Nad jejími slovy se zatím nijak nezamýšlí. Nějak mu nepřišlo důležité nad tím přemýšlet.* No to mi teda povídej. Já nevím, co bych dělal, kdybych po tom všem musel táhnout toho velkýho chlapa přes rameno jak nějakej pytel stejně jako to udělal Lovec. *Tím Lovcem mslel Sebastiana a tím pytlem Gina, i když o tom ani nevěděl. Pak se zamyslí. Zdvihne ukazováček jako kdyby chtěl něco podotknout. S lehce nechápavým a zamyšleným výrazem.* Počkat... Tys tam byla? *Teprve teď mu to dojde a pak pokrčí rameny.* Vážně to bylo zajímavé, to je fakt, ale fakt se divím, že ještě nejsem hluchej. *Musí si z toho přeci taky udělat trochu legraci. Když přide řeč na Trishu, tak přikývne.* Jasně, *Usměje se na Leu, ale pak se nahne ke kočáru.* přece tady tuhle malou princezničku nenecháme jenom tak sedět, viď? *Mluví k Trishe a ťukne jí lehce do nosu. Raději se zase postaví a jde po Leyém boku. Zamyslí se nad tím, jak se má on.* Tak jako jde to. Slavil jsem s bráškou narozky... Nic jsem nepil, ale jelikož sem tam za ním, Sof a ještě nějakými jeho kámoši vracím, tak to bude hodně zajímavý večer, ale já si rád odpočinu tady s vámi, holky. *Usměje se a pak se ještě zamyslí.* Ale jo, mám se dobře. Úplně výborně, podle Camerona jsem zralej na psychologa či psychiatra, ale jemu furt nedošlo, že jsem takovej furt. *Pobaveně se zasměje a je celý natěšený, až si bude moct s Trish hrát.*
Obrázek
Leanne C. Kahard

*zasměje se nad jeho poznámkou.* To by bylo zabijácký. Pro tebe. Chudák malej rusák, ten pytel by neutáhl. *zazubí se na něj. Došlo jí, koho tím myslí, minimálně v případě toho "pytle" v kterém rozpoznala Gina, ale u Lovce je poměrně ztracená a nehodlá to zkoumat. Nee, raději nechce vědět, kdo to byl. Když mu to tak zpětně dojde, musí se rozesmát.* Byla. Modré oči, blond vlasy, snapback kšiltovka... *ve zkratce mu dodá svůj popis, Jim je jeden z lidí, kterým věří, že to určitě nepředají jiné straně. Uchechtne se a přikývne.* Těch výbuchů je nějak moc poslední dobou. *souhlasí s ním a zavrtí hlavou. Tady mají ten klid, za který bojovali. Ale ona znovu už nepůjde bojovat. Kvůli Trishe. Kdyby se jí i Erwinovi něco stalo, Trisha by byla bez rodičů... To by nedopustila. Povzdechne si nad svými myšlenkami a zavrtí hlavou. Raději se něžně usměje při oslovení malá princeznička směrem k Trishe a za chvilinku už dorazí na hřiště. Zvědavýma očima se zahledí na Jima a pak se na něj vesele usměje.* Takže oslava... Tak popřej všechno nejlepší i za nás. *zazubí se na něj, zaparkuje kočárek u jedné z laviček a začne Trishu odpásávat z popruhů. Ta jen nadšenýma očičkama pozoruje hřiště a nemůže se dočkat, až se tam rozběhne. Ale ona jí ještě musí překontrolovat boty i oblečení, zda je všechno v pořádku. Zatímco drží Trishu, koukne se pobaveně na Jima.* Tak podle Camerona je půlka lidí zralá k psychiatrovi, ne? Potřebuje práci, kromě talkshow. *zakření se na něj a nakonec se obrátí na Trishu.* Tak, kam teď? Strejda Jim se už nemůže dočkat. *usměje se na ni a nechá ji, aby si vybrala. Zakření se na Jima a Trisha už svým krokem vyrazí k houpačkám. Na to, jak je malá, je rychlá, potvůrka.*
Obrázek
Jimmy Dalton

*Musí se nad tím zasmát.* Chudák malej Rus by byl rozplácnutej... Víš o tom, že ještě existuje Rus.. ehm.. tuším, že obecný nebo. Jo, rus domáci... Je to stejný druh.. nebo třída, teď nevím... jako šváb. Přijde mi to dost vtipný. *Když to viděl v učebnici poprvé, tak se smál clkem dost dlouho a učitel ho poslal za dveře. Upřímně se mu ani nediví. Když mu popíše sebe, tak se zamyslí.* Jo tamta! Tak to bych fakt nepoznal... A sebe jako zrzka taky ne. *Když se podíval do zrcadla, tak se musel dost smát. Smáli se mu i Seb a Nath, když ho viděli, ale on se smál zase jim. Bylo to tak nějak vzájemné.* Byl tam i Erw? *Zeptá se s širokým úsměvem a pak se otočí na prcka, al když Lea mluví o přebytku výbuchů, tak jenom pokýve na souhlas. Moc jich je...* Jasně, že mu popřeju. Určitě bude rád. *Přikývne a pak se zamyslí.* Pokud už teď nebude ztřískanej. *A tohle je dost pravděpodobné, no ne? Je mu přeci 28. Stejně jako Jimmymu, ale ten ho zanedlouho opět předežene. Pobaveně souhlasí.* Tak to máš asi pravdu. Práce je skvělá věc! Pokud teda na Tebe nějaký ajťák nezačne prskat zase bacily a různé další viry... Brrr. *Oklepe se, ale je jasné, že to myslí z legrace, i když je většinou nemocný kvůli tomu, s kým točí reportáže. Všimne si toho, že je už Trish připravená a míří k houpačkám.* Z Tebe bude rekordmanka v běhu, Trish. *Zavtipkuje. On se nemusí nijak moc hnát, sice nemá dlouhé nohy, ale zatím mu to stačí, když je Trish zatím prcek. Bedlivě ji pozoruje.* Myslíš, že mi Tě mamka půjčí, abych Tě houpal? *Mluví vesele na děvčátko, ale pak lehce zvážní jeho pohled, ale to je jenom mžik a zase se usměje.* Jakej si myslíš, že bych byl táta? Přemejšlím nad tím celkem dost dlouho. S bráškou se nedá pořádně o takovýchto věcech mluvit a zeptat se rodičů... To už by bylo slavení nebo plašení, že je Sofie těhotná. *Neubrání se mírnému úšklebku. Ta reakce by byla určitě hodně zajímavá.*
Obrázek
Leanne C. Kahard

Byla by z tebe placka. *zazubí se na něj. Když se pak rozkecá o nějakém dalším rusovi, musí se rozesmát.* Nemám tušení o čem to mluvíš. *prohlásí pobaveně a zasměje se. Zrzek... takže byl rusák v beranici. A to to byl jen její odhad.* Ani Erwin mě nepoznal, dokud jsem nepromluvila. *prozradí mu a mrkne na něj. Tentokrát se převlékla dobře. Na ten blbý dotaz, který měl, hodí pohled to jako myslíš vážně?* Byl, to by si nenechal ujít. Víš, jak rád strká nos tam, kam nemá. *povzdechne si a zavrtí nad svým manželem hlavou. To už se nezmění. Nad jeho slovy se musí pobaveně rozesmát a jen zavrtí hlavou. Je reportér, moc si vybírat nemůže. Má hold smůlu. Pobaveně se uchechtne nad jeho poznámkou.* Nebo podědila hudební talent. Což je celkem reálný. *zakření se na něj a jde za Trishou. Dál jak na 5 metrů od sebe ji nepustí. Jen s nějakým dospělým. Kterého zná, samozřejmě. Žádného pedofila k ní nepustí... Bože, nad čím to zase přemýšlí.* Půjčí. *ujistí Jima s úsměvem a jen sleduje Trishu, jak nedočkavě tahá za houpačku. Posadí jí do té houpačky pro nejmenší a lehce jí přidržuje, dokud jí nepřebere Jim. Povytáhne na něj obočí při té nenadálé otázce a musí se rozesmát při jeho vysvětlení, proč se ptá jí.* To chápu. *prohlásí pobaveně. Nakonec se na něj trochu zamyšleně se na něj zadívá.* Myslím, že bys byl podobnej Erwinovi. Se svými dětmi bys dělal i ty největší pitomosti a klidně se převlékl za klauna na oslavě narozenin. *pobaveně se na něj usměje.* A zároveň by jsi nedopustil, aby se jim něco stalo. Alespoň takový pocit mám. *řekne mu a jemně se na něj usměje. Chápe, že nad tím přemýšlí... i ona sem tam přemýšlela, jaká by byla matka, když byla mladší.*
Obrázek
Jimmy Dalton

*Zamyslí se. Další představa v hlavě, jak se válí na pánvičce jako placka.* Tak to abys mě raději obracečkou přehodila na druhou stranu, abych se na pánvičce nespálil! *Mžná by měl vyhledat spí psychiatra. Tohle snad už není možný. Smál by se sám sobě, kdyby mu to nepřišlo divný. No dobře, už má zase mozek naplněný něčím, co tam rozhodně nepatří. Počkat, to tam nepatří myšlenky? Ne, JImmy, radši nech toho polemizování a věnuj se princezničce a Erwinově královně.* Já ani nevím, jak jsem si na to vzpomněl. *Mávne rukou. No jo, biologie je zrádná věc.* Nepoznal jsem ani Sofii... Jsem marnej. Ale těší mě, že Erwin nepoznal svoji manželku. *Teatrálně si setře imaginární pot z čela a raději to už nechá plavat.* Co já bych dal za hudební talent... No, ale hereckej mi asi stačí. *Herecký talent je mu také vším. Teda, myslí si, že má herecký talent. Raději sleduje malou Trishu, aby případně nezakopla a on ji mohl včas chytit, kdyby to nestihla ani Leouš.* Půjčí, to jsem rád. A taky jsem rád, že si ze mě neděláš srandu jako Erw, že jsem pedofil. Vím, že to musím brát s nadhedem.. Jsem klidnej člověk, to víš, ale za tohle brzo dostane pohlavek. *Šibalsky se usměje směrem k Lee a pak převezme místo za houpačkou Trish. Nehoupe ji nijak moc, přeci nechce, aby jí bylo špatně nebo mu z houpačky vypadla. Pobaveně se zamysí.* To máš asi pravdu, ale spíš za něco jinho, protože bych vyděsil svého kolegu a to nechci. *Zasměje se, když si vzpomene na Natha. Pak sklopí hlavu a trochu zasněně se pousměje.* Jo, to máš fakt recht. Jsem rád, ež s tohle myslíš. *Řekne uřpímně a pak se orátí na Trish.* Tak c, špunte, líbí se Ti to? *Musí se jí přeci zeptat, ne? Ona je na té houpačce a záleží jenom na ní. Pak se zasměje.* Já nevím prč, ale když jsem nad tím poprvý přemejšlel, tak hlas úúúplně vzádu v mý hlavě mi odpověděl - "už jseš na to moc starej!" Já se začal prostě v obýváku zničeho nic smát... Chudák Sofie. *Vzpomene si na to dosti pobaveně.*
Obrázek
Leanne C. Kahard

*když tohle prohlásí, prostě nedokáže zastavit výbuch smíchu. Komediant, stejnej jako Erwin. Ani se nediví, že skončil se Sofi, která má skoro stejné geny jako Erwin. Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá, že. Zavrtí pobaveně hlavou, když se uklidní a veselýma očima na něj kouká, ale neustále po očku kontroluje Trishu. Jen nad ním zavrtí hlavou. Znovu. A raději celou záležitost s rusem nekomentuje.* Tak těší... To víš, jsme se Sofi mistryně v kamufláži. *vesele na něj zamrká. U ní to moc neplatí, Erwin jí vždycky nějak pozná... A u Sofi opravdu neví, tohle jen tak plácla.* I hereckej je úžasný... A ten opravdu máš, kdyby jsi nás dneska nepozdravil rusky, nikdy bych nepřišla na to, že ty jsi byl ten rus. *zazubí se na něj, ale ještě pokračuje, napadla ji ještě jedna myšlenka související s tímto tématem.* Erwin je jakási směsice, tam je těžký rozlišit, co padá kam. On je asi spíš čistej komediant. *zasměje se a tvář jí prozáří jemný něžný úsměv, když mluví o svém manželovi. Nemyslí to zle a jde to na ní vidět. Při slovech o pedofilovi jen na něj pozvedne nechápavě obočí a pak se rozesměje.* Tak za tohle by si zasloužil. Možná. Dávám ti povolení. *prohlásí pobaveně. Ano, tohle po včerejšku potřebovala. Zasmát se, uvolnit se... Pobaveně pozoruje Jima, jak jemně pohupuje Trishu. Ta si to vyloženě užívá a vesele se culí na okolí. Jemně se usměje při pohledu na svou dceru a pak se podívá na Jima, kterému věnuje jeden přátelský úsměv.* Doufám, že mám. *řekne popravdě, doufá, že takový Jim opravdu bude. Protože když budou mít takového otce, vyrostou z nich určitě skvělí lidé. A Sofi... ta se svou povahou určitě bude hodná a milovaná maminka. V duchu si povzdychne. Občas jí je líto, že vyrostla v takovém prostředí, v jakém vyrostla. Lehce zavrtí hlavou a koukne se na Trishu, na kterou mířil další dotaz. Ta si nadšeně zavýskne, očividně nadšená z toho, že se tak houpe. Asi jí to brzo přestane bavit, ale zatím je spokojená jak želva. A tady má Jim svou odpověď, ještě se chce houpat. Následně se zahledí na Jima, který prohlásí, že si tak trochu myslel, že je na děti starej... A protočí oči v sloup.* Jime, Jime... nejsi starej. Muž není nikdy starej, to jen ženám tikají biologické hodiny. *usměje se na něj a nad tím koncem se jen pobaveně zakření. Chudák Sofi, s tím souhlasí. Jen tak se začít z ničeho nic smát... Zavrtí pobaveně hlavou. Asi mají doma veselo.*
Obrázek
Jimmy Dalton

*Když se Lea začne smát, tak tiše, ale spokojeně zamručí. Ano, tak se mu to líbí. Je neskutečně rád, když dokáže někoho rozesmát. To ho naplňuje. Hodně. Přitaká.* No jasně, že jste, ale my taky. Teda... Nevím jak Erwin, toho jsem taky nepoznal, ale kdybych nevěděl, kdo je Sebastian, tak bych vůbec netušil, která bije. *Pobaveně se uchechtne, ale to teď není důležité. Teď je důležité houpání Trishy a rozhovor s Leou. Spokojeně se uculí.* Díky, toho si vážím. Hm, tak jsem to trochu nevychytal. To víš.. Baví mě mluvit Rusky neb os ruským přízvukem. *Zasměje se.* Mimochodem, bylas na Pigmalionu? *Zeptá se s neskrývaným zájmem. Když se jedná o divadlo, dokázal by se o něm bavit celý den či dokoncce měsíc. Nebo déle? Když přijde řada na Erwina, tak přikývne.* To teda. Čistej komediant a díky za povolení. *Zazubí se na ni, ale pak se protáhne a chvíli přestane Trish houpat, protože by tu houpačku rozhoupal moc a to by se nezamlouvalo ani jednomu z těch tří. Nejspíš.* No dobře... Nejsem starej. *Zasměje se a mávne rukou. Chce ještě něco říct, ale začne mu zvonit mobil. On ho s omluvým úsměvem vytáhne z kapsy a přiloží si ho k uchu. Jednou rukou stále houpe Trish.* Tady Misha. *Má dva mobily. Jeden pracovní a druhý soukromý. Tohle byl ten soukromý, takže proč se nepředstavit přezdívkou? Úsměv z jeho tváře náhle zmizí a vystřídá ho zděšení a starost. Dva prsty si přiloží na ústa a poslouchá.* Svatá matko boží... *Dost ho ta zpráva překvapila.* Jako jo... Jo, za chvíli budu tam. Zavěsí mobil a podívá se na Leu.* Promiň, že jsem vás sem vytáh a teď musím jít, ale... Jedno z dětí z nemocnice... Byly nějaký komplikace a teď musel jít na operaci. Teď mi volal jeho otec. Musím tam jít a dělat strážného andílka. *Lehce starostlivě se usměje a mobil zastčí do kapsy kalhot.* Ale děkuji za pokec a určitě zopakujeme a snad za příznivějších okolností. Tak teda ahoj, kšiltovkářko a dobrá kamuflážnice či co. *Snaží se odlehčit atmosféru. Mezitím se houpačka dohoupe a on s stoune před Trish.* Dej pozor na maminku a přádně pozlob tatínka, ahoj. *Dá jí pusu na čepici a pak se ještě otočí na Leu, mávne a celkem rychlým krokem se vydá požadovaným směrem.*
Obrázek
Zamčeno