Znovuotevření města

Uživatelský avatar
Vypravěč
Příspěvky: 298
Registrován: pát 28. úno 2014 17:53:54
Přezdívka: VZZ
Kontaktovat uživatele:

Znovuotevření města

Příspěvek od Vypravěč »

Posledních pár let bylo velmi rušno ve světě. Záplava v Gold Pitu, válka o lithium v Czechii, zaplavení Nizozemí a další katastrofy, které každý očekával, ale staly se skutečností. Naštěstí není nikdy dobrých zpráv dost a po 4 letech jsme tady opět v podzemí, v Gold Pitu.

Během posledních dvou let pracovali v Gold Pitu mnoho dobrovolníků, kteří se snažili restaurovat staré domy, opravovat veřejné prostranství a vůbec vše uvést do starých pořádků. Organizace OSN a mnoho mecenášů z povrchu přispěli totiž na opravu tohoto malebného města. Solidarita ve světě stále existuje, i po všech špatných věcech a možná i proto se sešlo tolik prostředků, aby se opět rozběhl život zde. Výměnou za peněžní dary však museli radní podepsat memorandum o přenechání těžby pro konglomerát světových miliardářů, v čele s Davidem Henzlem. Jenže memorandum není nic závazného a to je možná věc, která se bude řešit teprve v budoucnosti...

Naštěstí digitalizace v Gold Pitu nezaspala dobu, a proto všechny záznamy o obyvatelích jsou stále dostupné a nenastane zde žádná anarchie. Před zaplavením Gold Pitu se staly věci, které městu moc nepomohly. Nezvolení oblíbeného novináře prefektem, nehoda radní Iry Divine nebo vražda Carla Hamiltona, který je stále nevyřešený a nejspíš nikdy už nezjistíme, kdo za tím byl... Voda smyla všechny důkazy a pouze svědomí toho pachatele může dopomoci spravedlnosti, buď božské nebo (pod)zemské.

Během záplav bohužel zahynulo mnoho obyvatel, ironií osudu je to, že největší šanci na přežití měli lidé, kteří byli v ten den na hromadných akcích, jako je třeba Maškarní ples, i když záchranná opatření, které tu zavedly staré gardy zafungovaly a pomohly mnoha lidem, kteří už nedoufali, že se z toho vyhrabou.

Na náměstí se dnes konečně může slavit, po všech tragédiích a příbězích, které se v Gold Pitu za posledních pár desítek let staly. Svoboda je tady, přátelé!

Je tu pódium, kde dnes vystoupí nejspíše nějaký radní nebo mluvčí a pronese smuteční/oslavnou řeč. Na červeném pódiu nic nevidíme, než řečnický pult. Okolo se rozléhají stánky s občerstvením a bary. Čepuje se tu dnes pivo z Česka a jídlo přímo z Izraeli. Možná to má nějakou symboliku nebo ne? Možná to bylo nejlevnější, co bylo k mání.

Lidé se pomalu shlukují, někdo přijde dřív, někdo později, na tom ale nesejde. Hlavní je to, abychom opět vytvořili bonding mezi obyvateli a mohli si opět mezi sebou důvěřovat. I když hromadné akce předpovídají nějaký průšvih, dnes to bude snad klidné... Doufejme.
Uživatelský avatar
Jimmy Dalton
Příspěvky: 238
Registrován: ned 14. zář 2014 19:21:14
Přezdívka: Meep
Bydliště: Gold Pit

Re: Znovuotevření města

Příspěvek od Jimmy Dalton »

Není to ani den, co se Jim vrátil zpátky do podzemí a už si to štrádoval na náměstí, aby se mohl účastnit oslav na znovuotevření města. Byl šťastný, že mohl být zase dole.. že mohl být doma. I tak se v něm ale mísila spousta nepříjemných pocitů. Mnul si svou pravou ruku, která ho ani po tolika letech nepřestala trápit křečemi. Hořčík nehořčík. Naštěstí se mu plíce od práce z dolu již stihly pročistit a on se tak před dlouhou dobou zbavil toho ošklivého kašle. Nedokázal se však tak úplně zbavit myšlenek na nenarozeného potomka a milovanou snoubenku, kterou už nejspíše nikdy neuvidí. Všechno bylo náročné, ale on chtěl být ten starý známý Jimmy jako předtím. I proto byla jeho prvním stanovištěm hned po zabydlení nemocnice. Chtěl znovu zavítat na dětské oddělení a chodit jim tam číst. Hned zamířil i do divadla, aby se zapsal jako ochotník a právě odtamtud mířil sem. Jak se má asi Erwin... dostal se od přemýšlení nad Sofií i k jejímu bratrovi. Tak rád by ho po dlouhé době viděl, ale nevěděl, kde je. Na facebook už Jim skoro nechodil, ale mohl by mu tam zkusit napsal. Nebo Lee.
Došel na náměstí a strčil si ruce do kapes svých kraťasů. Nepočítal s tím, že by tady potkal nějakou známou tvář, i když bylo pravdou, že on znal spoustu lidí. Ale přeci jen to byla hodně dlouhá doba. On se nijak nezměnil. Stále měl černé vlasy spořádaně učesané a tvář oholenou. Už nechtěl padnout do stejného kolotoče, když bydlel v Rychlovlaku a pracoval jako horník... Tehdy vypadal spíše jako bezdomovec, což už rozhodně neplánuje. Tohle měl být nový začátek. Chtěl, aby to tak také bylo. Cítil se tady jako doma.. bylo mu příjemně a doufal, že to teď všechno bude už v pořádku a už nikdy se nestane to co před potopou.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jodie Ellen Reyes
Příspěvky: 4
Registrován: sob 01. srp 2020 11:27:54
Přezdívka: Charlie

Re: Znovuotevření města

Příspěvek od Jodie Ellen Reyes »

Byl to zvláštní pocit, být po tak dlouhé době v Gold Pitu. A to už tu byla pár dní. Kdykoliv šla na procházku, vše jí připadalo strašlivě povědomé a neznámé zároveň. Spousta míst, kam dříve chodívala, se v podstatě nezměnila, i když voněla novotou a její srdce bilo pro to dobrodružství, na které se vydala. Poprvé si byla jistá, že není pod ničím dohledem. Samozřejmě musela zůstávat opatrná, neznala situaci v podezmním městě tak dopodrobna, aby si mohla dovolit riskovat a i nadále tak dávala pozor na dění kolem sebe. Zda se zúčastnit oslav ale i tak nevyžadovalo žádné dlouhé přemýšlení. Byla to možnost jak splynout s davem, jak z výhodné pozice pozorovat obyvatele Goldu a možná i získat pár přátel či alespoň známých, které by bylo možná vhodné mít. A proto s úsměvem na rtech, ve žlutě vyšívaných bílých šatech a balerínkách vyrazila do města. Těšila se i přes pořádnou dávku nervozity a aby trochu uklidnila své smysly, po cestě na náměstí si koupila hrnek kávy a její oblíbenou čokoládovou koblihu. Tušila sice, že k dispozici bude během oslav nejen pití, ale i jídlo, nicméně i tak sladkému pečivu a kofeinu nedokázala odolat.
Rozhodla se o zaujmutí volného místa na lavičce, kde si kávu položila hned vedle sebe tak, aby se nepřevrhla, a dala se do zobání nezdravé svačinky. Spokojeně se rozhlížela kolem sebe. Měla spoustu času, než se to všechno rozjede a užívala si ještě nenaplněného náměstí. Několikrát si vzpomněla, jak kolem fontány chodívali v létě s maminkou a tatínkem a obřími kornouty se zmrzlinou, drželi se za ruce a byli pro jednou úplně normální rodinka. Nad tou vzpomínkou se Jodie pousmála a usrkla trochu horké kávy. Bylo sice opravdu teplo, ale kafe bylo dokonalé za jakéhokoliv počasí.
Sedmá hodina se pomalu blížila a s ní i proudící davy obyvatel. Jo ale zůstala sedět na stále stejném místě, jen teď měla v bříšku jako v pokojíčku a díky letnímu počasí kafe nevystydlo a ona si ho tak mohla užívat podstatně delší dobu než obvykle. Hlad zatím neměla a tak jen zvědavě pozorovala ostatní a vyčkávala na to, co mělo oslavy odstartovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Chloe Erin Black
Příspěvky: 291
Registrován: pon 30. čer 2014 16:45:27
Přezdívka: Lea
Bydliště: Gold Pit

Re: Znovuotevření města

Příspěvek od Chloe Erin Black »

Ruce Chloe se stále chvěly, od chvíle, kdy nasedla do letadla v Anglii a vyrazila směr tohle prokleté místo. Sama tomu stále nemůže nějak uvěřit, že je zde. Tolik vzpomínek na ně. Kdyby byla sentimentálnější povahy, už tady brečí přes make-up. Znovu sehnala byt ve východní části města, ale hodně daleko od jejího původního. Je oblečená jen v jednoduchých černých šatech nad kolena, s náramky kolem rukou schovávajících pár šrámů a viditelný zbytek zvýrazňující, okolo krku má výrazný stříbrný náhrdelník a sluchátka, vše doplněno černými balerínkami. Jedinou barvu lze nalézt v jejích vlasech, které jsou stále modro-černé, a na rtech, které jsou namalované tmavě červenou rťenkou a sevřené v přísnou linku. Z jejího postoje čiší, že není moc ráda, že je tady, ale přeci jen, poradil jí to její psycholog a ten mívá někdy dobré rady. Potřebuje uzavřít... tuto kapitolu svého života. Přejede pohledem po náměstí, někteří lidé jsou plní naděje, jiní nadšení. Skřiví rty do úšklebku. Co tu vlastně dělá. Pomalu se vydá k jednomu ze stánků s jídlem, celý den nemohla nic pozřít a zprávy od její rodiny jí znovu připomněly, že by měla jíst.
Obrázek
Uživatelský avatar
Erwin Uriel Kahard
Příspěvky: 266
Registrován: pát 28. úno 2014 19:35:42
Přezdívka: Tezia Raven
Bydliště: Gold Pit

Re: Znovuotevření města

Příspěvek od Erwin Uriel Kahard »

*Je to tak dlouho, co se procházel naposledy těmito ulicemi. Už nedoufal, že se sem někdy podívá, že uvidí budovy stát, lidi kolem sebe, umělé nebe nad hlavou. Je to silný záchvěv nostalgie, jako by ty čtyři roky nikdy nebyly. A i tak cítí, že je něco jinak. Je starší, možná více dospělejší, než byl a co si budeme nalhávat, byl stále jako puberťák, ale to se asi už nezmění. Zatím nepotkal nikoho, koho obličej by mu aspoň povědomý. Ale vlastně ani nečekal, že by někoho poznal... Gold Pit je velké město, plné lidí, tedy aspoň dříve to tak bylo a asi tomu nebude ani nyní jinak. Sice zde žil od narození, známých lidí, i jen povědomých obličejů vídal denně desítky, ne-li stovky. Po znovu otevření města je ale Gold Pit spíše jen nečekaná atrakce. Ze svého zamyšlení ho vytrhla jeho žena, Lea, se kterou ruku v ruce vcházel na náměstí. Trishu prozatím nechali u jeho rodičů na povrchu, ještě si totiž zde nekoupili, nebo nepronajali ani byt nebo dům, takže zatím bydlí v apartmánu. Hned jak ale něco objeví a vybaví k bydlení, pro malou pošlou. Mají v plánu se sem přestěhovat na stálo, i když Erwin bude dál pracovat na povrchu pro jednu kabelovou televizi a jeho žena studovat. Erwin se rozhlédl po okolí a kývnu ke stánku s občerstvením.* Dala by sis něco, princezno? Koukám, že mají docela širokou nabídku bílého vína.* Zastavil se u stánku, který poskytoval občerstvení. Pro sebe měl v plánu koupit si pivo. České pivo, kdo by odolal... Ležáky umí nejlépe, ale to se ví už dlouhou dobu. Vylovil ze zadní kapsy černých riflí koženou peněženku a s úsměvem se, v bílé košili s krátkými rukávy a pletených náramků od své dcery na ruce, otočil na Leu.* Jsem rád, že jsme zpátky. Je to jako bych o čtyři roky omládl, jak kdyby ty léta, co jsme strávili v Americe vlastně nebyly. A je to zvláštní pocit, když vím, že Trisha je už velká a ne to malé mimčo. *Objednal pro sebe pivo, pro Leu víno, které si vybrala a jakmile dostal vratný kelímek s pivem a sklenici s vínem před sebe, tak zaplatil. Nechal i pár mincí spropitné, přece jen obsluha byla příjemná. Mezi osobami najednou zahlédne obličej Jimmyho, ale když se na místo znovu zaměří, už jej nevidí. Asi se mu něco zdálo.*
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Leanne C. Kahard
Příspěvky: 231
Registrován: pát 28. úno 2014 19:46:10
Přezdívka: Lea
Bydliště: Gold Pit

Re: Znovuotevření města

Příspěvek od Leanne C. Kahard »

Lea se nadšeně rozhlížela po dobře známém náměstí, jako by to bylo včera, kdy tudy naposledy šla. Ačkoliv se váže s tímto místem plno špatných vzpomínek, je ráda, že je tady. Rozhlíží se po okolních lidech, většina odráží její emoce, naději v nový začátek. Ačkoliv stále nevidí nikoho známého, kromě svého manžela, který se sem znovu vydal spolu s ní. Snad brzo najdou nějaké stálé bydlení, aby mohla za nimi i Trisha, která zatím zůstala v Americe. "Bílé víno na oslavu? Proč ne." usmála se na něj s jiskřícíma očima. Je ráda, že je zpět doma. Na sobě má úplé džíny, modrou halenku s ramínky, dlouhé vlasy jsou zapletené v copu. Na rukou má podobné náramky jako Erwin a samozřejmě nechybí malá taška přes rameno, ve které nese všechny nezbytnosti. "Nevěřila jsem, že Gold Pit ještě někdy uvidím. Utíká to jak voda, co? Za chvilku budeš muset odhánět nápadníky." rozesmála se a s vděčným úsměvem přijala od něj víno. Poodešla dál od stánku k jednomu z nedalekých stolků a lehce zatáhla za Erwinovo triko, aby jí následoval, aby zbytečně nezavazeli. "Myslíš, že se vrátili i ostatní, nebo raději zůstali na povrchu?" zamyšleně se zeptala, zatímco přejížděla pohledem dav pro ni neznámých lidí. Už je to dlouho, co slyšela o někom z Gold Pitu. S mnohými známými ztratila po katastrofě kontakt, i když ví, že přežili.
Obrázek
Uživatelský avatar
Erwin Uriel Kahard
Příspěvky: 266
Registrován: pát 28. úno 2014 19:35:42
Přezdívka: Tezia Raven
Bydliště: Gold Pit

Re: Znovuotevření města

Příspěvek od Erwin Uriel Kahard »

Přiloží si kelímek s vratného plastu k ústům a trochu mu zaskočí, když ucítí, jak ho někdo potáhnul za lem košile. Otočí se a zároveň si otře nártem dlaně pěnu z horního rtu. Tohle není jako ty anglické ale /čti: ejly/, načepované povrchní okraj sklenice, ale část kelímku zabírá i krémová bílá pěna. Pousměje se, když zjistí, že se Lea přesunula ke stolečku a udělá ty dva, tři kroky k ní. "Já jsem také nevěřil, že se sem kdy vůbec vrátíme. Srovnat se s myšlenkou, že to tu už nikdy neuvidím bylo docela těžké a teď to oznámení, že se znovu otevřel. Předpokládám, že, podle toho vypadlého talíře, když jsi vyndávala myčku, jsi na tom stejně." Opřel se lokty o stoleček a znovu ochutnal pivo. Usrkával pomalu, nepotřeboval do sebe hodit osm piv do tří hodin a jít v náladě domů. Chtěl si tento večer užít. Pohladil Leu po nártu ruky a pousmál se. "Když mluvíš o Trishe, asi se budeme muset rozhodnout, na kterou školu ji zapsat. Já vím, že tu stále budou soukromé školy, ale jestli by nebylo lepší, aby chodila do kvalitní obyčejné... mezi normální lidi, ne smetánku." Zadíval se dlouze své ženě do tváře, když se rozhlížela kolem sebe, a v očích se mu mihlo cosi, co nejde tak lehce popsat. Jsou svoji už docela dlouhou dobu, to zamilování, silná, vášnivá láska se mění v pevné přátelství a milenecký poměr zároveň, i tak tu lásku ale stále cítí, v nezměněné síle. Mrkne jako by se lehce probíral z vlastních myšlenek a také se rozhlédne po okolí. "Nevím, ale pochybuji, že by si tolik lidí nechalo ujít příležitost se sem aspoň jen podívat. Třeba někoho potkáme časem. Ale i nové tváře budou příjemné, nemyslíš?" Občas je potřeba nahradit stará přátelství novými, jak se říká: vzpomínky zůstanou.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Leanne C. Kahard
Příspěvky: 231
Registrován: pát 28. úno 2014 19:46:10
Přezdívka: Lea
Bydliště: Gold Pit

Re: Znovuotevření města

Příspěvek od Leanne C. Kahard »

Rozesmála se nad připomínkou jejího překvapení, když poprvé slyšela o znovuotevření Gold Pitu. "Mám štěstí, že jsem se o něj nepořezala." zakřenila se na Erwina a upila vína. Trisha byla naštěstí v obýváku a dost daleko od jakýchkoliv střepů, ačkoliv se hned hnala zjistit, co se stalo. Jen kdyby tak reagovala vždycky, když na ni zavolá. Obočí jí pomalu stoupá výš a výš, zatímco Erwin mluví o škole pro Trishu. Před 9 lety by vyletěla jak čertík z krabičky, ale tohle je Erwin a za ty roky se její temperament poněkud zklidnil. "Takže já se neřadím mezi normální lidi? lehce ho s úsměvem poškádlí, přeci jen si soukromou školu odchodila. Ale to bylo v minulém režimu a už tak dávno. Věř mi, soukromá škola je pro mě poslední možností." její úsměv lehce zvážní a obrátí ruku, aby s Erwinem mohla proplést prsty, načež je lehce stiskne a pak jej zase pustí a upije trochu vína. "Nedivila bych se, kdyby někteří už sem nechtěli ani vstoupit." zamumlá, když uvidí ženu s barevnými vlasy a naštvaným výrazem u jiného stánku. "Hmm. Svatá pravda. Ale dej mi ještě chvilku s vínem, než se dostaneme k představování cizím lidem. Nějak mě dohání věk." významně si upije vína a vesele se na něj zazubí a moc nevypadá na to, že jí bude za rok 30, zvlášť s tímto výrazem ve tváři.
Obrázek
Uživatelský avatar
Erwin Uriel Kahard
Příspěvky: 266
Registrován: pát 28. úno 2014 19:35:42
Přezdívka: Tezia Raven
Bydliště: Gold Pit

Re: Znovuotevření města

Příspěvek od Erwin Uriel Kahard »

S hraným soucitným pohledem pohladil Leu po tváři. "Neboj se, do našeho nového bytu koupíme plastové nádobí, nebo papírové." S pobavením se na ní zazubil, aby věděla, že si dělá srandu. Moc rád si jí stále dobírá, i když to nemyslí zle. Rád ji pošťuchuje, miluje totiž to zapálení malých ohníčků v jejích očích, když zahraje na správnou strunu. Když slyšel její odpověď ohledně té školy pro Trishu, pomaličku mu vyjely koutky výše a naklonil hlavu lehce na stranu. Typická žena, z toho, co řekne chlap, si vydedukuje svoje a ještě to přetočí. Ale on věděl moc dobře, že to Lea tak nemyslela. "Ne, neřadíš. Jsi nenormální. Normální žena by si mě nevzala a to je to, co na tobě i miluju." Dlouze se na ní zadíval s mírným úsměvem, který se následně změnil na pobavený a doprovodilo ho mrknutí jednoho oka. "Nikdo neříká, že soukromá škola není dobrá, jen jsem myslel, že bude lepší, když nebude lidi hodnotit podle materiální stránky, ale podle osobností. Ano, já vím, že je tak vychovaná, ale škola dost věcí změní." Pokrčil rameny a urovnal si košili, kterou měl na sobě. Zpozoroval berušku, která lezla Lee po halence a naklonil se přes stůl k ní. Opatrně vzal berušku mezi prsty a položil na desku stolku, pak se znovu začal věnovat tomu, co jeho žena říkala. A málem vyprsknul smíchy to pivo, ze kterého si právě loknul. Prý ji dohání věk... "Chceš ještě jedno? Na ty cizí lidi? Neboj se, já tě domů klidně odtáhnu." Provokoval jí, večer zatím probíhá velmi příjemně, necítí se ani nesvůj. Je pravda, že v tuhle chvíli ho tu ani skoro nikdo nezná, snad, není to jako dříve, hlavní vysílací čas, spousta lidí u televizí. Možná spíš díky bohu. V tu chvíli v davu zahlédl tvář Jimmyho, ale tentokrát ví s určitostí, že je to on. Chvíli ho sledoval a pak se usmál na Leu. "Vidím známou tvář, chceš jít za Jimmym?" Kývnul hlavou k místu, kde Jimmy stojí a narovnal se u stolu, o který byl do teď opřený, aby mohli hned jak Lea bude souhlasit, vyrazit.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Leanne C. Kahard
Příspěvky: 231
Registrován: pát 28. úno 2014 19:46:10
Přezdívka: Lea
Bydliště: Gold Pit

Re: Znovuotevření města

Příspěvek od Leanne C. Kahard »

V reakci na Erwinovo škádlení jí jen vyjedou oči v sloup, jako dospělá žena k tomuto gestu přešla od vyplazování jazyka. To nechává Trishe. Nicméně stejně jí hraje na tváři pobavený úsměv a v očích ty malé ohníčky. Vážně by chtěla vidět Erwinův výraz, kdyby doopravdy nakoupila pouze plastové nádobí. Hm, možná to udělá. Trisha by byla určitě pro, zdědila po každém z nich neposednou náturu a je pro každou špatnost. Oplatí mu něžný úsměv, i po tolika letech má občas tendence červenat se, ale dnes se neprojevuje. "Bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem kdy udělala." mrkne na něj stále s tím úsměvem a následně lehce zvážní. "Proto se doma zítra podíváme, které školy se budou otevírat a pak se rozhodneme. Ale souhlasím s tím, že by šla na "normální" školu." přitaká Erwinovi, o tomto ji vážně nemusí moc přesvědčovat. Pokud by Trisha sama vyloženě nechtěla, nijak by na tom nedbala, je pro ní hlavní, aby byla šťastná a vyrostla jako normální dítě. Huh, kde se na ní vzala beruška? Nechá Erwina, aby jí sundal a pobaveně sleduje jeho reakci. "Času máme dost... a ze dvou vín za večer se přece nezhroutím." zamrká na něj naprosto nevinně a znovu kapánek významně upije vína. Ano, není nejsilnější co se týče pití, ačkoliv pracovala v baru, a stačí jí jen trocha alkoholu, aby byla... mnohem veselejší než jindy. Zakření se na Erwina a pak se otočí směrem, který naznačil hlavou, a zapátrá chvilku očima, než najde Jimmyho. "Proč ne, už jsme o něm dlouho nic neslyšeli." souhlasí, opatrně vezme víno do ruky a vydá se společně s Erwinem davem k Jimmovi.
Obrázek
Zamčeno