Park

Hledáš-li klid nebo jdeš jen domu, jsi na správné cestě...
Odpovědět
Vypravěč
Přezdívka: VZZ
Kontaktovat uživatele:

Park

Příspěvek od Vypravěč »

Obrázek
Máš náladu utéci od každodenního ruchu v tomto městě? Tak tedy je park pro tebe tím pravým místem. Místo plné zeleně a mnoho míst pro posezení. Můžeš si lebedit s dekou a knížkou na zelené, udržované trávě či usednout na nové dřevěné lavičky. Vidíš tu volně pobíhávat čtyřnohé mazlíčky i jejich páníčky či sprintující sportovce uprostřed tohoto parku. Každopádně o zábavu či klid tu budeš mít postaráno.
Emily Beuchamp
Přezdívka: Sel

Re: Park

Příspěvek od Emily Beuchamp »

*Vyrazila ven si trochu pročistit hlavu. Z domova už začíná trochu bláznit. Jak dlouho tam vlastně strávila bez toho, aby vyšla ven. Jediná možnost, kdy měla šanci vypadnout byla cesta do školy, ale ani tam nemohla být dlouho. Nemoc jí to prostě nedovolila, takže teď, když je zdravá, si konečně může dojít vyčistit hlavu do parku. Venku už se setmělo, ale to jí nijak neodradilo od její cesty do parku.* Konečně čerstvý vzduch. *Poznamená si sama pro sebe a vyrazí s rukama v kapsách červeného kabátku po cestě v parku. Vlasy má stažené do culíku, aby jí je vítr, který občas zafouká, nezacuchal. Kromě červeného kabátu má ještě šedé džínsy a černé botasky. Míří někam do středu parku, kde by měla co největší klid, i když je pravda, že nějakou společností by nepohrdla. Pokud by to tedy nebyl některý z jejích rodičů. Těch si za poslední měsíc užila až moc.*
Jean Paul Hachette
Přezdívka: Bender

Příspěvek od Jean Paul Hachette »

* Venku se stmívá, všechno začíná růst a konečně se příroda začíná oživovat. Má v úmyslu vyjít ze svého bytu, kde se dneska učil na příští zkoušky, které budou pro něho dost složité a těžké, proto dneska nešel ani do práce, kam by rozhodně měl už jít, jestli si chce užívat života plnými doušky s pitím, prvotřídním jídlem a tak dále… Vezme si na sebe pulover a modrý, dvouřadový kabát a jde ven. Neví kam přesně míří jeho kroky a je mu to trochu také jedno. Zabloudí však asi podvědomě do parku, kde je vážně pěkně. Večery jsou pořád chladné, i když je léto ale to nevadí… Pomalu se prochází a doufá, že někoho tu dneska potká, protože samota doma je vážně zlo. Alespoň okolí vypadá rozhodně pěkně i pod těmi lampami… *
Emily Beuchamp

*Zvedne hlavu a podívá se na oblohu. Hvězdy jsou naštěstí vidět, takže je chvíli pozoruje, pak svůj pohled vrátí zpět na cestu, protože zaslechne něčí kroky. Na jednu stranu jí to překvapí, ale na druhou je i ráda, že tu někoho potká a bude si moc s někým popovídat. Zastaví se před jednou z lamp a sleduje příchozího. Trochu nakloní hlavu na stranu a prohlíží si povědomou postavu.* Jean? *Zeptá se sama sebe a znovu se rozejde, aby se ubezpečila v tom, koho vlastně potkala.* Ahoj. *Pozdraví ho, když si je jistá, že je to on.*
Jean Paul Hachette

* Prochází se na hlavní cestě a říká si, jestli to má cenu se tady procházet nebo ne. Stejně doma by se mohl dívat na televizi nebo se stavit v kavárně, kde by si mohl dát teplé pití, třeba kávu, které už má ale pokrk. To všechno okolo jeho brigády je už pro něho nudné. Chce to změnu, chce se to přizpůsobit k věcem, co se tu dějí v Gold Pitu. Jít do politiky? Ne… Dělat něco proti primusům? To taky ne. Přijdou mu mírumilovní a neškodní lidé, kteří chtějí doopravdy dobro pro jejich životy, který už je i tak pro ně dobrý nebo není? Proč je v něm zrnko nejistoty? To jistojistě se nedozví už dneska. Najednou uslyší známý hlas. * Emily. * Otočí se a uvidí doopravdy tu osobu, kterou očekával podle hlasu! * Ahoj, Em. * Pozdraví jí se širokým úsměvem, který ale asi nebude moc vidět v té tmě… *
Emily Beuchamp

*Dojde až k němu a usměje se.* Ahoj. *Zopakuje. Je ráda, že ho vidí. Ve škole na něj za poslední měsíc nenarazila, takže s ním logicky ani nemluvila.* Dlouho jsme se neviděli. *Řekne a v hlase jí je znát, že je jí to opravdu líto. Přešlápne z jedné nohy na druhou a trochu víc se zachumlá do kabátu, protože lehce zafouká vítr.* Jak se vlastně máš? A co zkoušky? *Vychrlí na něj dvě otázky za sebou a ani jí to nepřijde nijak trapné. Prostě má potřebu si s někým promluvit a on je ta nejlepší volba.*
Jean Paul Hachette

To jo, říkal jsem si, kde se flákáš. * Rozesměje se a podívá se na ní, vidí, že jí to taky docela i mrzí, že se dlouho neviděli. Taky ho to docela mrzí, s ní se dobře povídá a její flash je taky zajímavý rošťák, který tu ale dneska není, což je škoda. * Ujde to, zrovna se na ně učím, mám termín až v pondělí, co ty, jak se ti daří? * Podívá se na ní podrobněji a vypadá i docela dobře za tu dobu, co se neviděli ale asi moc venku nebyla. * Co tu děláš sama, bez Flashe? * Vyptává se s úsměvem. *
Emily Beuchamp

Byla jsem nemocná, takže jsem se moc ven nedostala. *Usměje se a trochu pokrčí rameny. Osobně nechápe, jak se ta nemoc mohla takhle protáhnout, ale co. Přečkala to a to je hlavní.* Já mám většinu zkoušek už za sebou, ale některé mě ještě čekají. Snad to zvládnu. *Usměje se.* No, a daří se mi teď už lépe. *Doplní ještě a jeho další dotaz jí trochu překvapí, ale pak se usměje.* Musela jsem ho nechat doma, kdybych ho vzala sebou, tak by tu lítal a dělal všemožný hluk, takže bych nemohla být v klidu a neustále bych ho musela hlídat. *Odvětí s úsměvem.*
Jean Paul Hachette

Aha a co ti bylo, už jsi v pohodě, Em? * Zeptá se jí s podivem na to, že se mu zdála i docela v pohodě, zrovna že by byla po nemoci by jí nehádal podle jejího obličeje, i když vypadá trochu unaveně jako všichni okolo… Myšleno v tomto času. * Tak to jsem i za tebe rád, já se ještě budu muset toho tolik naučit. Jak jsi to zvládla mezi nemocemi? * Je zvědav, jak odpoví, asi se učila při rýmičce či jak? * To jsem i za tebe rád. * Usměje se a poslouchá důvody, proč si nevzala Flashe s sebou. Zní to docela dost rozumě. * Jo, to chápu, to se ani po tom měsíci nezměnil? * Usměje se a rozhlédne se kolem sebe. *
Emily Beuchamp

Nějaký zápal plic, ale léčilo se to dost dlouho. *Zamručí a trochu se při tom zamračí.* Léky nějakou dobu nezabírali, ale teď už jsem v pohodě, díky za optání. *Usměje se a pak jen pokrčí rameny.* No, tak když celý den jenom ležíš v pokoji v posteli, tak se donutíš k tomu, aby sis vzal tu učebnici nebo sešit s poznámkami a naučil se to a kupodivu, i přesto, že mi nebylo nejlíp jsem zkoušky zvládla, i když tedy ne zrovna na výbornou. *Usměje se a pak si vzpomene, jak byla rozvalená v posteli a okolo sebe samé učebnice, sešity a skripta na zkoušky.* Ne, ten už se nezmění asi nikdy. *Zasměje se a trochu zavrtí hlavou.*
Odpovědět