Park

Hledáš-li klid nebo jdeš jen domu, jsi na správné cestě...
Odpovědět
Layla Eve Reed
Přezdívka: galena

Re: Park

Příspěvek od Layla Eve Reed »

*Nakonec se rozhodla, že jeho postavu tam zatím jen načrtne a víc se bude věnovat prostředí. Přešlápla z nohy na nohu, od dlouhého stání ji už začínaly bolet. Sklonila se k trávníku, položila na něj opatrně ruku, a když zjistila, že tráva není mokrá od rosy, tak se pomalu posadila. Odložila papíry vedle sebe a začala se prohrabovat v tašce, aby našla pastely. Vytáhla světle modrý a začala pracovat na obloze. V uších jí zněla sladká hudba, a když se občas podívala do obličeje tmavovlasého umělce, zjistila, že je už uvolněný a na rtech má jemný úsměv. Také se usmála. Za chvíli se však zase mírně zachmuřila, protože jí zrak padl na bílý obrys postavy na papíře. Musí se do něj pustit. Takhle by to bylo nedokončené. Zhluboka se nadechla, rychle se podívala na hráče a začala zachycovat jeho obličej. Už měla dokončenou celou horní polovinu těla, když najednou skladba skončila. Trochu sebou trhla, nenadálé ticho bylo celkem ohlušující. Zvedla hlavu a s šokem zjistila, že se na ní chlapec dívá. Doufala, že obrázek stihne dokreslit a pak se rychle vytratí. Ale kvůli jeho hře na housle a kreslení na to zapomněla. Najednou chlapec zvedl ruku, ve které měl smyčec a zamával. Trochu zmateně to gesto zaznamenala a dokonce se za sebe podívala, než jí došlo, že mával na ni. Taky na něj trochu nesměle mávla, ale to už se skláněl nad pouzdrem a housle do něj ukládal. Asi to neviděl. Přemýšlela, zda se má zvednout a jít ho pozdravit osobně, ale trochu se bála. Ale kdyby nešla, tak by to bylo neslušné. Proto si poskládala tužky a pastely zpět do tašky, hodila si ji na rameno a zvedla se z trávy. Trochu si rukama oprášila kalhoty a pročísla si barevnýma prsty vlasy. Než se k němu pomalu vydala, třikrát se zhluboka nadechla.*
Obrázek
Jacob Sanchez
Přezdívka: Meep

Příspěvek od Jacob Sanchez »

*Nezaregistroval mávnutí té dívky,protože si musel uložit své housle. Byl docela háklivý na to,aby se jim nic nestalo. Byl to jeho asi nejcenější majetek. Zaslechl kroky,ale zatím tomu žádnou váhu nepřisuzoval. Myslel si,že se ta dívka zvedla a šla pryč,ale právě naopak. Šla k němu,ale to on jaksi netušil. Zaklapl obal svých houslí a s úsměvem se otočil. Trochu poplašeně uhnul pohledem do strany,když zjistil,že ta dívka šla k němu. Sklopil zrak k zemi. Nevěděl,co by měl říkat a napadlo ho jediná kravina.* Ahoj. J-Jak dlouho jsi tady byla? *Řekl s lehkým zakoktáním se a rozpačitě zvedl zrak k dívce. Pořád mu mluvení s dívkami činilo značné problémy. Summer by mu teˇdnejspíš dala pohlavek a přednášku o tom,že ho prostě donutí si s holkama promluvit a že ho to naučí! Teď is připadal jako naprostý trouba. Pozdravit a zakoktat se ještě k tomu. Ale takový byl prostě Jacob. Nesmělý chlapec s hlavou v oblacích.*
Layla Eve Reed

*Layla došla až k jeho skloněné postavě a zastavila se. Neměla by něco říct, pomyslela si, když pozorovala, s jakou péčí a něhou ukládá housle de obalu. Najednou se kluk prudce zvedl a otočil se k ní s širokým úsměvem na rtech. Trochu vyvedená z míry mu úsměv oplatila, i když asi nepatřil jí, protože hned zmizel, jakmile se na ni podíval. Když uslyšela jeho mírně zastřený hlas, polekala se, že ho svou přítomností naštvala.*Já...ahoj. Promiň. Ne moc dlouho, asi. *Proč mluví tak úsečně a potichu?*Byla jsem se jen projít a... a uviděla jsem tě tu stát. Pak, pak začal foukat vítr a shodil květy ze stromů a když jsi tam tak hrál, tak si vypadal tak impozantně..., že jsem neodolala a začala kreslit. Promiň.*Odmlčela se, aby po tom proudu slov nabrala dech. V duchu si znovu prošla, co řekla. Panebože. To mu opravdu řekla, že je impozantní?! S planoucími tvářemi se otočila, aby odešla. Proč nepřemýšlí před tím, než něco řekne?
Obrázek
Jacob Sanchez

*Dívka k němu mluvila. Nejspíš ji svou reakcí vyděsil. Naslouchal každému jejímu slovu a nevěřil svým uším. Když dořekla svůj proslov,tak cítil,jak se mu krev žene do tváří a téměř okamžitě zrudnul. Otočila se,že odejde. Jacob udělal něco,co by do sebe nikdy neřekl.* P-počkej! *Chytl jí svou pravou rukou lehce za předloktí aby ji zastavil.* Nechoď,já jsem pouze nečekal,že tu někdo bude a vyděsil jsem se... většinou sem moc lidí v tuhle dobu nechodí,ale je hezky,takže mě to mohlo napadnout. *Řekl a snažil se nezakoktat. Tentokrát se mu to povedlo. Pustil dívčinu ruku.* A... děkuju za pochvalu. *Vysoukal ze sebe po chvíli. Potřeboval si s někým promluvit. Samota ho užírala,ale zároveň ji vyhledával. Prostě se jeho nitro rozdělilo na dvě půlky. Ta první vyhledávala zábavu,smích a společnost,ale ta druhá se uzavřela do sebe,mračila se a chtěla být sama. Většinou převládala ta druhá část - byla prostě dominantnější. Sklopil s červenými tvářemi pohled k zemi a rozpačitě se usmál na dívku.*
Layla Eve Reed

*Ucítila na ruce jeho silné prsty a zastavila se. Hned ji sice pustil, ale ona stále cítila jejich lehký dotek. Když domluvil, ulevilo se jí.* Jo, je vážně hezky.*souhlasila a podívala se do jeho neuvěřitelně zelených očí. Chvíli se na sebe jen dívali a když se zmínil o jejím komlimentu, zase zrůžověla a zastrčila si neposlušný pramínek dlouhých vlasů za ucho.*Není zač.*Na moment se zase odmlčela, nevěděla jak pokračovat v rozhovoru. Sklopila zrak a zadívala se na obal od houslí, který svíral v ruce.*Ehm. Hraješ moc dobře...Co to bylo za skladbu?*zeptala se.*Zněla mi povědomě, ale v hudbě se moc nevyznám.*Nesměle se na něj usmála a čekala na odpověď.
Obrázek
Jacob Sanchez

Ano,počasí je nádherné a přímo stvořené pro den plný hudby. *Pousmál se a sledoval dívku a sklopil na chvíli pohled,ale přemohl se a usmál se na ni.* My Immortal od Evanescence... a děkuju,snažím se hrát dobře. *Zazubil se potěšeně a váhavě k ní natáhl ruku.* J-Jacob Sanchez. *Představil se poměrně trhaně a přemáhal se aby se jí vůbec díval do očí. Byla hezká,takže mu to dělalo ještě více problémů. Kéž by byl jako jeho nejlepší přítel Richard! To by neměl vůbec žádné problémy s vyjadřováním a byl by alespoň trochu odvážný na mluvu s dívkami. Teď se mu zdálo,že se jen stále ztrapňoval.* Těší mě... *Dodal po chvilce hrobového ticho. Dobře až dost trapného ticha.* Jaké jsou tvé koníčky,když se tedy nezajímáš o hudbu? *Zeptal se a sedl si na lavičku a trochu se posunul aby si mohla sednout taky a nesměle se pousmál.*
Layla Eve Reed

Aha, Evanescence.*řekla, jako by je znala, i když jí to stále nic neříkalo, ale potěšila ji jeho radost, když se široce zasmál. Jemně stiskla jeho teplou dlaň a usmála se, protože jí to gesto přišlo poněkud staromódní, ale milé. Jako z nějakého filmu.*Jacob?*pečlivě zopakovala jeho jméno. Všimla si, že se na ni pozorně dívá. Proč? Má na tváři šmouhu od barev? Nestalo by se to poprvé.*Já jsem Layla... Layla Reed.*Zmlkla a zrovna když chtěla ticho přerušit, Jacob znovu promluvil.*Taky mě těší*Přisedla si k němu na lavičku, aa i když si dávala pozor, aby si k němu nesedla příliš blízko, trochu se o něj otřela. Rychle se o kousek posunula a jakoby nic odpověděla:*Ne, že bych se o hudbu neměla ráda, jen se v ní nevyznám. Poslouchám to, co se mi líbíl.**Pokrčila rameny.*Jinak hlavně kreslím. Začala jsem už jako malá a hrozně mě to baví. Pořád s sebou nosím papír a tužku, abych mohla zachytit cokoliv, co kolem sebe uvidím.*Zasmála se sama sobě a podívala se na něj*Většinou kreslím rostliny, hlavně květy. Dnes jsem plánovala, že si nakreslím rozkvetlé třešně.*Stočila pohled před sebe a zadívala se do růžové koruny stromu naproti. Jemný vítr šuměl mezi listy a čechral jí vlasy.*Ty jemné plátky jsou tak neuvěřitelně křehké a když se pomalu snášejí k zemi, je na nich něco magického, nemyslíš?*Nadechla se provoněného vzduchu, překvapená sama sebou, že jí teď mluvení nedělalo problémy. Asi to bylo tím, že jí nikdo tak tiše a pozorně nenaslouchal. Zase se na něj podívala a trochu se pousmála.*Promiň, to tě asi moc nezajímá.....Jak dlouho už hraješ?*Kývla směrem k houslím, aby od sebe odvedla jeho pozornost. Tak dlouho se na ni nikdo nedíval. A ne tak krásnýma očima.
Obrázek
Jacob Sanchez

*Poslouchal ji s úsměvem a pak sklopil pohled,protože mu přišlo nezdvořilé na ni koukat. Potěšilo ho,že si sedla na lavičku k němu i když se o něj otřela. Ihned se mu na tvářích vytvořil ruměnec,ale rozhodl se tomu nepřikládat nijak velkou váhu a užíval si jarního dne a čekal jestli náhodou Leyla přeruší to pro Jacoba trapné ticho,které tady panovalo. Když mluvila o hudbě,tak se do její řeči zaposlouchal ještě více.*To chápu. Já většinou nemám čas na poslouchání hudby,takže poslouchám jen tóny vycházející z mého kouzelného nástroje. *Usmál se. K houslím měl opravdu dost pevný vztah a nikdy by se jich nevzdal - stejně tak jako hry na ně. Říkala,že ráda kreslí a on jen naklonil hlavu zvědavě na stranu.* Ukážeš mi,co jsi nakreslila? *Navrhl s úsměvem a zadíval se na dívku. Byla hezká a Jacoba to dost rozptylovalo. Radši zabodl pohled do země a obal od houslí si vzal na svůj klín a sepjal na něm ruce. Pohledem kmital z kamínku na kamínek,které se povalovaly na zemi.* Příroda je magická a tajemná sama o sobě. Je klidná jako vlahý letní vánek,ale dokáže být i zuřivá jako písečná bouře. *Souhlasil a jen na ní udiveně vzhlédl,když říkala,že ho to nezajímá.* Zajímá neboj... Mluvím po dlouhé době s nějakou živou bytostí,takže jsem jedině rád. *Řekl s úsměvem a zamyslel se.* hraju od svých tří let... takže dohromady hraju čtrnáct let. *spočítal s úsměvem.*
Layla Eve Reed

Opravdu jsou kouzelné. Tak čisté tóny jsem ještě neslyšela.*V jeho hlase zaznamenala radost ze svého nástroje i to, že na něj může a umí hrát. Připomnělo jí to i její vlastní vztah ke kreslení. Když kreslila, zapomínala na okolí, a to samé asi platilo i pro něho. Trochu se na lavičce zavrtěla, když projevil zájem o její kresbu. Obvykle nikomu své výtvory neukazovala, hlavně ne někomu tak pohlednému, ale ona přece taky slyšela jak hraje, takže je to jedině fér. Tak si to Layla zdůvodnila. Samozřejmě, že mu to neCHTĚLA ukázat.*D-Dobře*Souhlasila, otevřela tašku, kterou měla položenou u nohou, a opatrně vytáhla slohu s výkresy. Položila si ji na klín, jako on svoje housle, a nepřítomně přejížděla prstem po hraně slohy, ale zvedla pohled a prakticky mu visela na rtech, protože dokonale vystihl její pohled na svět. Líbilo se jí, jak básnicky se vyjadřoval. Vzhlédl a jejich pohledy se střetly. S úlevou se na něj usmála, byla ráda, že ho nenudila.*Co se dělo, že si s nikým dlouho nemluvil?*Zeptala se Layla bezelstně.*Teda, pokud to není moc osobní. Nemusíš mi to říkat, jestli nechceš.*Rychle dodala, aby ho neuvedla do rozpaků.*Čtrnáct let?*podivila se.*Tak to není divu, že ti to tak jde.*Usmála se na něj.*Takže ti je... sedmnáct?ujistila se.Zdálo se mi, že jsi starší.*dodala potichu, spíše pro sebe. Pak si najednou vzpomněla a položila mu slohu s kresbou na pouzdro houslí.Nebuď ale zklamaný, ještě nejsi dokončený.*Nervózně se na něj usmála, trochu zrudla, zastrčila si za ucho pramínek vlasů, který se jí stále uvolňoval a čekala na jeho reakci.
Obrázek
Jacob Sanchez

Možná je to tím,že do své hry dávám i duši. *Řekl s úsměvem a sklopil hlavu. Vypadalo to,že mu moc své kresby ukazovat nechtěla,ale to bylo logické. Sotva se poznali,takže to chápal a nepídil se nijak po tom,prioč by mu je nechtěla ukázat. Zeptala se,proč jsem dlouho s nikým nemluvil.* Nevím,jak dlouho tu jsi a jestli jsi slyšela o té příhodě v dolu... byl jsem tam,když se to stalo. Je to na delší vyprávění. Kdyžtak Ti to řeknu jindy ano? *Usmál se na ni. Teď o tom nechtěl nijak moc mluvit. Byla jediná,která s ním mluvila po dost dlouhé době a on si nechtěl kazit tu krásnou atmosféru,kteár tady panovala.* Ukáž... *Naklonil se trochu blíže k jejím skicům.* Je to pěkné a moc krásně kreslíš. *Řekl pouze s úsměvem a koukal ohromeně na kresbu. To by on nikdy nedokázal. Neměl nějak slova. Byl celkem unavený,ale čekala ho ještě spousta práce* Teď mě tak napadá... Jdeš na jarní ples,který je dnes? *Zeptal se s trochou naděje v očích. Moc lidí tu neznal ačkoli se tu narodil. Chtěl tam mít alespoň někoho známého. Doufal,že tam půjde a on ji tam uvidí. Donbře,možná to bylo i tím,že se mu zalíbila,ale to bylo teď vedlejší. Rozhodl se zareagovat i na její otázky ohledně jeho věku.* Ano,to mi říká spousta lidí,že vypadám starší... možná mají pravdu no... *Řekl s úsměvem na tváři a zadíval se na hodinky.* Mám zpoždění! Promiň. Musím na trénink,uvidíme se snad na plese. Zatím se měj! *Řekl chvatně a vzla obal svých houslí do ruky. Rozběhl se pryč a ještě jí za běhu mávl. Běžel na zimní stadion,kde musel na trénink hokeje. Housle si odložil do šatny,vzal si chrániče a vyrazil an led. Myšlenkami se zatoulal k dnešnímu plesu a k Layle.*
Odpovědět