Podchod

Hledáš-li klid nebo jdeš jen domu, jsi na správné cestě...
Vypravěč
Přezdívka: VZZ
Kontaktovat uživatele:

Podchod

Příspěvek od Vypravěč »

Obrázek
Nechceš čekat dále na semafor u přechodu a chceš přejít na druhou stranu silnice? Máme tu pro tebe řešení. Podchod. Nedoporučujeme ti tam však chodit v noci, kdy se tam nachází všelijaké existence, které tě zrovna nebudou naplňovat klidné vědomí, že jsi v bezpečí. Jestliže to chceš riskovat, popřejeme ti hodně štěstí?
Erwin Uriel Kahard
Přezdívka: Tezia Raven

Re: Podchod

Příspěvek od Erwin Uriel Kahard »

Pokračování hry Podchodu na BB.

Já Vás nesoudím, protože já Vás znám jen z jednoho krátkého zastavení v parku.*Zavrtí hlavou a založí si ruce na hrudi.* Pouze jsem na Vás uplatnil to samé, co vy před okamžikem na mě. Posuzování pouze z toho, jak vás vidím. Nebylo Vám to příjemné, že? *Asi už se něčím nakazil od Camerona, ale to radši teď zkoumat nebude. * Ano zamlčují. To jakým způsobem si to mlčení vynucují je už vedlejší věc a jelikož vás neznám, tak opravdu netuším, co Vám primusové vzali. *Pak se mu jen lehce zvednou koutky a krátce se na Nathalii zadívá.* Byla jste již někdy v takové situaci, že vám někdo dal pistoli k hlavě a vyberte si. Už před chvíli jsem Vám řekl, že primusové mají svázané ruce Darbym, ne tím, že by oni chtěli.* Pozoruje jí, jak si začne balit svoje pracovní nádobíčko a pak se krátce zasměje jejím slovům, že je asi paranoidní. Jistě… Kdo by nebyl, když na něj v parku kouká jak vrah a tady se na něj vrhne jako na největšího vraha.* Nejsem paranoidní, jen realistický a vyjet na mě pouze po tom, co vám, řeknu jen tak dál, ale jde to i jinou cestou…*Pokrčí rameny a nechá ta slova jen tiše vyznít do ticha podchodu, ve kterém se zatím ozývají jen tupé rány nádob sprejů, co si slečna balí. *Nikdy jsem neřekl, že bychom nemohli a nikdy jsem vám nedal najevo, že se mi vaše angažování v tomhle problému nelíbí. Ale na druhou stranu, netuším, jestli mám zapotřebí se do tohohle problému vrtat ještě s vaší špinavou prací. Rozhodně nehodlám být spojován s podobnými událostmi, jako je vykradení archívu a dalšími násilnými činy, které se tady v okolí dějí. Násilím proti násilí nezvítězíte nikdy.* Hned na to se ušklíbne.* Připomeňte mi… Už jsem se vás ptal, jestli si myslíte, že jsem idiot? *Ano, tohle je reakce na to její poslední prohlášení. Rád by se s ní dal dohromady, ale získávat si informace tím, že se ona vkrade třeba do prefektury… Kdyby s tímhle důkazem pak přišel na světlo, hned to podezření hodí na něj a nikdo se ho nebude ptát, odkud to má.*
Obrázek Obrázek
Obrázek
Nathalia Manson
Přezdívka: Kailie

Příspěvek od Nathalia Manson »

*Hněv jí už úplně přešel. Musí přiznat, že jejich setkání vždycky dopadlo špatně a z velký části je to její vina. Jak ráda by začala od znova, ale to nejde. Nemůže jinak než se tomu zasmát.* Fajn, dobře. Omlouvám se i když ne všechno jsem myslela špatně. S váma prostě nemá cenu se hádat. Nikdy jsem neměla v plánu se na vás nějak křivě podívat. Jak jsem řekla. Celkem vás obdivuju. *Postupně zjišťuje že se má ještě asi hodně co učit o primusech. Doteď jí v podstatě hnala jenom pomsta primusům a Erwin jí postupně otevírá oči. Kvůli tomu se s ním hádat nemůže, protože všechno co říká je pravda. Měla by přehodnotit svoje priority. Chuť bojovat proti primusům a odhalit pravdu jí ale nepřejde. Přestane se usmívat, protože jejich konverzace je přeci jenom na vážnější notě.* I kdyby jste s nimi byl spojován tak vám nemůžou dokázat že jste za tím stál vy. *Povzdychne si. Copak to vypadá že si to o něm myslím.* Sakra ne! Nemyslím si že jste idiot. Víte co. Kdyby jste si to rozmyslel, tak já nevim.. pracuju v baru. *Teď si ani neuvědomuje jestli se mu vůbec někdy představila, ale myslí že ne.* Mimochodem jsem Nathalia Manson. Kdyby jste mě chtěl prásknout.. *Ušklíbne se a kývne hlavou směrem na zeď.*
Obrázek
Erwin Uriel Kahard

*Trošku se pousměje po tom, co se konečně atmosféra uvolní a slečna před ním si zřejmě už vybila dostatečně ten stres z toho, že by jí někdo mohl chytit.* Omluva se přijímá. *Usměje se o něco víc a pak jen zavrtí hlavou. * Ne? V parku jste mě tím pohledem skoro vraždila. * Zamračí se trošku, ale v jeho hlase už je znovu slyšet aspoň trochu toho pobavení, co tam bývá vždy. Však není potřeba se hádat, tedy aspoň jemu to tak vždy přišlo a hlavně, všechny hádky vznikají kvůli naprosté pitomosti a nepochopení mezi lidmi.* Ne dost. Jestli se ještě někdy potkáme, tak tohle už nechci slyšet. Bojuju prostředky, které jsou mi dostupné, stejně jako vy. Není potřeba obdivu. *Řekne už poněkud vážněji. Neliší se od ní ničím... Je stejný normální člověk jako ona, z masa a kostí, teče mu červená krev, dokončil střední školu a maká, aby se uživil. To jak maká už je vedlejší.* Spojovat? Drahá zlatá, když bych se vytasil s něčím, co primusové vědí, kde mají schované a vy byste pro to došla, nezajímalo by je od koho to mám, nebo jestli jsem to vzal já sám. Byl by to první možný bod, kterým by mě mohli hodit k zemi a obvinit mě z toho, jen aby se mě zbavili. *Vysvětlí jí svůj tok myšlenek a když mu řekne, že pracuje v baru, pobaveně se usměje.* Ah, zajímavé, že vždy ženy, co mají svůj vlastní zajímavý názor a už jsem se s ním setkal, pracují v baru. Vy, moje snoubenka... * A když se mu nakonec i představí, přikývne na její jméno a pak se znovu pobaveně pousměje nad jejími slovy i ušklíbnutím.* Těší mě, Erwin Kahard, i když to je asi nepotřebné. Vždy jsem toužil po tom pozdě večer dojít na policejní stanici a hned jim začít říkat, kdo udělal tohle a tamto. Myslím, Nathalie, že tohle nemám zapotřebí.* zdvyhne lehce koutky úst.*
Obrázek Obrázek
Obrázek
Nathalia Manson

*Vždyť přece kvůli tomu začala ta hádka. Přesně tak svojí poznámku myslela. Každý bojuje prostředky, které mu jsou dostupně. Už se v tom ale nechce dál rýpat. Jenom po něm vrhne pohled typu: to jako vážně? Možná by pochopil proč ho obdivuje, kdyby mu řekla že to on jí přivedl na myšlenku bojovat proti primusům. Na tváři má už svůj obvyklý, lehce hravý úšklebek.* Okey, takže spojovat ne. I když kdyby jste chtěl..*Nechá to nevyřčené. Přeci jenom to už říkala a opakovat to už nemá smysl. A on určitě se teď o sebe bojí víc když má snoubenku a před sebou šťastný život.* Ale jestli víte kde mají co schované, tak mi to prostě řekněte a já si pro to dojdu sama. Nebo mi poraďte jak mám bojovat ještě víc, jinak.. *Řekne zoufaleji. Opravdu neví jak má pokračovat. Čmárance na zdi jsou sice fajn, ale moc lidí to neosloví, protože většina to bude brát spíš jako vandalství. Nemůže jít na náměstí a začít tam řvát. Nemůže skoro nic a to jí přivádí k šílenství.* No jo, bar je tvrdý místo. Hodně slyšíme, vidíme a pokud nejsme úplně blbý tak si podle toho uděláme obrázek.*Ušklíbne se a nadhodí si tašku na rameni. Každou chvíli se jí zdá těžší a těžší. Nakonec jí položí na zem, protože to vypadá že se ještě neloučí.* No co, já vás přeci neznám. Nevím čeho jste schopný.. *Naráží na jejich předešlou hádku, ale říká to hravým tónem takže je jasné že už jí nechce začít znova.*
Obrázek
Erwin Uriel Kahard

*Maličko zavrtí hlavou a vytáhne z vnitřní kapsy krabičku cigaret. Jednu si vytáhne a s povytaženým obočím se zadívá na Nathalii.* Kouříte, teda... Kouříš? * Je jen na ní, jestli si jednu vezme nebo ne, i tak následně schová krabičku a znovu si zapálí, pokud si vzala i Nathalie, tak jí připálí, zapalovač schová do kapsy kalhot a pak konečně promluví k tématu, na které kroutil hlavou.* Nevím kde co mají, vím jen, že někde je předchozí literatura, z dob, kdy ještě nebylo vyhlášené mlčení a je to někdy kolem roku 2035. Jestli je ale na prefektuře, nebo v archívu, netuším.* Pokrčí rameny a znovu pokračuje ve svých slovech. Ví toho hodně, polovinu, ale nemá podloženou a může to být jen snůška jeho výplodů fantazie.* Vím i kde je cesta... * ukáže ukazováčkem nahoru, k "nebi", * ale ten výtah je na čipovou kartu. Reed to už v podstatě přiznala, pro nás co ví a chápou víc věcí. * Následně se na Nathálii dlouze zadívá a pak si jen pozvdechne.* Muselo by nás být víc. Zatím vím jen o... *obrátí oči k nebi v náznaku toho, že počítá a pak si tiše přikývne,* vím jen o sedmi lidech, co by do toho šli, včetně nás dvou, ale je potřeba se otevřeně a ve skupině proti nim vzbouřit. Ne cíleně proti primusům, ale i proti Darbymu, ten z téhle izolace těží nejvíc.* Chtěla pomoct, řekl jí co by šlo udělat a bylo by nejefektivnější. Musí jich být víc. Zrnko máku mezi moukou sice vidět je, ale nijak tam neovlivňuje chuť mouky. Potřebují, aby oni byli ta mouka a vedení města a institucí mák.* No to sice ano, ale tohle bylo až moc průhledné gesto, Nathalie. *Pousměje se trošku pobaveně.*
Obrázek Obrázek
Obrázek
Nathalia Manson

Jo, jasně kouřím. Škodí to plicím, ale můj mozek to až moc potřebuje. *Usměje se a vezme si cigaretu. Nechá si i připálit. Samozřejmě si všimla, že přešel do tykání. Lhala by kdyby řekla, že to pro ní je čest, tykat si s celebritou. A alespoň se přenesli přes prvotní konflikt. Opře se o zeď a požitkářsky vdechne kouř z cigarety. Snaží se co nejpozorněji poslouchat a logicky uvažovat.* Pokud je to z roku 2035 je to už skoro 60 let starý. Takové listiny budou potřebovat speciální péči, aby vydržely co nejdéle a takové péče se jim dostane v archivu. I když je pravda že na prefektuře by to bylo rozhodně víc v bezpečí.*Odmlčí se a pak jí najednou něco docvakne.* Není teď náhodou prefektura uzavřená? Co když všechny tajné dokumenty přemístili tam potom co byl archiv vykraden? *Toť vše k informaci o tajném dokumentu. Konečně se posouvá vpřed. Po dlouhém tichu znovu promluví.* Předpokládám, že tu čipovou kartu bude mít Darby a nejspíš i Reed a Ross. Šance na její získání se prakticky rovná nule, co? *Při slovech o dalších jí zazáří oči. Vždy si myslela že je jenom vyjímka, ale ukazuje se že čím dál tím víc lidí mají stejný názor.*Sedm? To je pěkný číslo. Pro začátek. Stačí to na organizovanější akci.. teda mimozákonou. *Usměje se a popotáhne z cigarety.*
Obrázek
Erwin Uriel Kahard

*Maličko váhavě a docela dost pochybovačně se na ní zadívá.*Šedesát let není tolik, aby to potřebovalo zvláštní péči. Papír vydrží dost a pokud jen někde leží tak šedesát let není tolik. Ale s tou prefekturou si to podle mě pochopila dobře. Všechny informace si stahují k sobě. * Dále v klidu kouří a když zabrousí na téma čipové karty, jen se pousměje. Když jí měli i ti dva z dolu, co dělali ochranku, tak jí může mít více lidí. Ovšem nenapadá ho důkaz, kterým by jim ten výtah pomohl... Leda videem do televize. Ale když Amber tvrdila, že přístupové cesty jsou zaterasené, kdo ví jak to tam vypadá a jak by se mohli dostat ven. Není vyloučeno, že výtah končí znovu v nějaké šachtě a teprve ona má východ na povrch. Nikdo neví, jak hluboko vlastně jsou.* Sedm ze sto padesáti tisíc lidí? *Poznamená a pak se jen lehce pousměje. Ne to je málo... Něco zorganizovat můžou, ale dokud jich opravdu nebude chumel, tak se to vždy mine účinkem... Je jasné, že v přímém přenose je o vzpouru může požádat i on, ale kdo mu zaručí, že protestovat opravdu půjdou a nevysmějou se nic nevidící televizi do očí. Tím by zase on přišel o všechno. I o tu výhodu komunikace s lidmi a širokým okolím.*
Obrázek Obrázek
Obrázek
Nathalia Manson

Máš pravdu. Šedesát let není tolik, ale podle mě vědí jak je ten dokument důležitý a budou se ho snažit udržet v co nejlepším stavu. A tak ho udrží nejlépe v archivu. Nemyslím to tak, že by se drolil pod prstama nebo že by to potřebovalo nějaký special podmínky, spíš to myslím tak že je to rozhodně zajímavý papír. A každý důležitý papír se přeci dává do archívu.*Skoro pokaždý když se s ním baví má pocit, že je oproti němu o hodně hloupější. Trochu ji to deprimuje, ale říká si že je to jenom rozdílným stylem uvažování. Nebo si to alespoň namlouvá. Nedopalek cigarety hodí na zem a uhasí ho botou. Hlavou jí probleskne, že by s touhle svojí závislostí měla taky něco udělat.* Není to dost k rozpoutání nějaké velké demonstrace, ale je to akorát k nějakému organizovanému štvaní Darbyho a primusů. Odlákání pozornosti a následnému získání důkazů. Jo, asi jsem naivní. Pořád si myslím, že to bude jednoduchý.*Zavrtí nad sebou hlavou a podívá se do země. Pak zvedne hlavu a zazubí se.*Založíme gang, kterej bude dělat protiprimusovský akce?*Odpověď už předem zná, ale chce si do něj alespoň trochu rýpnout.*
Obrázek
Erwin Uriel Kahard

*Při její dlouhé řeči o tom, co všechno by se dalo udělat s tolika lidmi, jako je číslo sedm, se mu pomalu stále zvedá obočí, dokud však nenaznačí, že tu naivitu sama o sobě ví. Pak se jen usměje s jistým pobavením a přikývne si sám pro sebe.* No na naštvání ano... K tomu, že pak nebudeme mít šanci nic víc udělat, protože takovouhle skupinku ještě ututlají, to už je druhá věc. * Pak se však doopravdy rozesměje, když mu dá nabídku na to, že založí gang. Jistě... dvakrát... To by byla sebevražda ještě větší a on fakt dvojím životem žít nehodlá, to už je až moc filmová představa toho, jak by měl pravý reformátor vypadat. Splňuje jen jednu podmínku... Není anonymní. Snad ho za to neodsoudí k smrti, stejně jako všechny před ním před spoustou let. Tedy... pokud je to vůbec pravda. Teď už si nemůžou být jistí ničím.* Jasně, na mě budete křičet Černý postrachu, jaké jméno chceš ty? * Doufá, že tím jí svůj názor a stanovisko s tímto ukázal dostatečně. Skloní zrak k hodinkám na ruce a maličko se pousměje. Lea by už mohla být doma, pokud měla v baru prázdno. Přece jen je týden a občas to tak bývá. Těšil se na ní, opravdu ano, to ona mu povětšinou dávala klid a možnost přemýšlet bez problému. Stačilo ji mít jen u sebe.* Nathaly, kontakt na mě najdeš na stránkách televize, jen telefonní číslo tam není. Stačí mi jen napsat email, na ten můj osobní, ne Rowinsácký, tam se dostane kdokoliv z redakce, a můžeme v téhle debatě pokračovat. Je to na tobě. Ale teď bych měl raději už vyrazit domů. * Pousměje se na ní omluvně a čeká ještě na její reakci, než se možná opravdu rozejde směrem ke svému bytu, kde na něj čeká snad nejen Cappucci, ale i princezna.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Odpovědět